Підсумки волонтерської та благодійної діяльності академії за 2014 рік

Завдяки патріотичним та благодійним ініціативам студентів, викладачів та співробітників академія в 2014 році стала осередком добра та взаємодопомоги в такий важкий для країни час.

Ініціативи перетворились на конкретні справи та вагомі результати. До вашої уваги представлені найбільш характерні акції та заходи, які були реалізовані в 2014 році:

Студенти гуртожитку № 2, на пропозицію тренера з козацького двобою, колишнього прикордонника Едуарда Берестнєва зібрали кошти і закупили дві мобільні радіостанції, які передали прикордонникам. Цю патріотичну акцію підтримали студенти і працівники інших гуртожитків, які придбали якісні засоби зв’язку та освітлення, а також заготували для вояків домашню консервацію, зібрали багато продуктів, інших необхідних речей.

Співробітники вишу регулярно перераховували одноденний заробіток родинам Небесної Сотні та на потреби Української армії.

View the embedded image gallery online at:
http://uabs.edu.ua/en/about-the-academy/charity#sigFreeId13141b8dc4

Кафедра цивільно-правових дисциплін та банківського права однією з перших в академії відгукнулася на акцію, яку проводить ПАТ "Ощадбанк" відповідно до постанови Кабінету Міністрів України з реалізації казначейських зобов'язань "Військові" на підтримку наших вояків. Цю ініціативу підхопили кафедри та структурні підрозділи академії, і всі разом придбали цінних паперів більш як на 50 тисяч гривень.

Активно відгукнулися представники академії і на ініціативу асистента кафедри банківської справи Ганни Малиш. яка на сайті УАБС закликала провести благодійну акцію "Ми з тобою однієї крові" і здати донорську кров для поранених українських військових — учасників АТО. Цю акцію, організовану 12 червня в Сумському обласному, центрі служби крові ініціативною групою академії, підтримали сотні милосердних, чуйних людей як із академії; так і з усього міста.

Для ефективної та оперативної допомоги землякам - бійцям Сумського батальйону територіальної оборони, які несуть воєнну службу на Донбасі, представники професорсько-викладацького складу академії створили спеціальну групу "Допомога сумським військовослужбовцям". Координаторами групи стали завідувач кафедри міжнародної економіку професор Олександр Костюк, науковий співробітник науково-дослідного центру, доцент Сергій Тихенко та асистент кафедри міжнародної економіки Ярослав Мозговий. Активний збір коштів дав можливість придбати і передати військовим найнеобхідніші речі, обладнання, прилади, обмундирування на суму понад 500 000 грн. Завдяки соцмережам, до цієї академічної акції долучилися випускники академії, літератори, артисти, творча інтелігенція, представники територіального управління НБУ, матері, дружини та родичі бійців, які захищають Вітчизну.

Творча інтелігенція міста і координатори групи "Допомога сумським військовослужбовцям" реалізували спільну ідею - проведення в академії благодійного концерту на підтримку бійців Сумського батальйону територіальної оборони. У ньому взяли участь студентка академії Маргарита Швед, керівник театральної студії "Кураж" Ірина Нєбилова. вихованці Сумського обласного центру позашкільної освіти і роботи з талановитою молоддю, солісти Сумської обласної філармонії Олена і Костянтин Обозні, саксофоніст Андрій Гололюбов, поетеса і співачка Ольга Бєляева, журналіст і бард Ігор Касьяненко та інші небайдужі митці. Силами учасників благодійного концерту було зібрано понад 21 600 гривень.

View the embedded image gallery online at:
http://uabs.edu.ua/en/about-the-academy/charity#sigFreeId7efb539452

Ще одним неординарним заходом із підтримки воїнів-земляків став благодійний аукціон "Митці Сумщини - сумським військовослужбовцям", який відбувся 3 вересня в науковій бібліотеці Української академії банківської справи. Організували його ініціативна група академії та Сумська обласна організація Національної спілки художників України. Сумські художники люб’язно надати для благодійної акції 74 роботи (картини, скульптури, вироби з порцеляни), багато з яких брали участь у різних виставках і презентаціях. Аукціон, який проводив один із його ініціаторів та організаторів Сергій Тихенко, виявився результативним – зібрано понад 131 тисячу гривень. Зі слів - в. о. ректора академії Сергія Козьменка, який був одним з активних його учасників, цей аукціон започаткував серію подібних проектів на Сумщині.

Співробітниками та студентами академії була підтримана благодійна акція "100 днів тепла", в ході якої були зібрані та закуплені теплі речі для наших бійців. Окремим заходом, організованим профспілковим комітетом та активістами був збір коштів (зібрано понад 80 тисяч гривень) для закупівлі теплих речей для працівників академії, їхніх родичів, які знаходяться в зоні АТО.

Академія допомогла також відзняти відео-кліп з піснею у виконанні сумської журналістки і поетеси Юлії Лесіної, чоловік якої разом з іншими бійцями Сумського батальйону захищає незалежність і територіальну цілісність України.

УАБС НБУ

Рік під знаком допомоги воїнам АТО було завершено у науковій бібліотеці академії різдвяною виставкою-продажем картин, які надали працівники академії зі своїх приватних колекцій та художники - члени Сумської обласної організації Національної спілки художників України. 5 500 гривень отриманих коштів було перераховано 5-му Окремому Батальону Добровольчого Українського Корпусу, на ремонт двох БМП-2 (бойових машин піхоти), які відвоювали бійці у сепаратистів, та які потребують ремонту.

Однак викладачі та студенти не обмежувались допомогою армії. Волонтери академії взяли участь у різноманітних благодійних, громадських, суспільно корисних проектах та заходах:

View the embedded image gallery online at:
http://uabs.edu.ua/en/about-the-academy/charity#sigFreeId71f22aed79
 • спільними зусиллями викладачів та студентів було зібрано необхідні гігієнічні засоби, ліки та сформовано подарунки для маленьких пацієнтів Сумської міської дитячої клінічної лікарні, організовані новорічні святах для них;
 • View the embedded image gallery online at:
  http://uabs.edu.ua/en/about-the-academy/charity#sigFreeId961ab455c0
 • за ініціативи та сприяння науково-дослідного центру академії діти, що залишились без батьківської опіки (Сумський центр соціально-психологічної реабілітації дітей області) отримали в подарунок дитячу бібліотечку, відвідали академію, де мали змогу сфотографуватись на пам’ять у нашому сквері, взяти участь в екскурсіях в Музеї історії грошей та розвитку банківської справи на Сумщині;
 • в академії було проведено акцію "Подаруй книгу сільській бібліотеці", в ході якої було зібрано понад 2 500 примірників книг;
 • у межах "Акції доброти" викладачі кафедри менеджменту відвідали відділення недоношених дітей Сумської дитячої клінічної лікарні. За її результатами було зібрано необхідні комплекти одягу для новонароджених дітей та придбано засоби індивідуальної гігієни для немовлят;
 • View the embedded image gallery online at:
  http://uabs.edu.ua/en/about-the-academy/charity#sigFreeId3f00721886
 • викладачі академії за ініціативи кафедри менеджменту неодноразово відвідували відділення змішаного типу Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (с. Рибці Сумського району). У рамках благодійної акції викладачами кафедри менеджменту та іноземних мов було зібрано речі, взуття, іграшки, книги, засоби індивідуальної гігієни, придбано 10 рушників та цукерки для дітей вихованців реабілітаційного центру;
 • викладачі кафедри державно-правових дисциплін взяли участь у міжнародному благодійному проекті "Волонтерство заради змін". Ними зібрані кошти і придбані канцелярські товари, обладнання для кабінету фізики та трудового навчання для Косівщинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату зі зниженим слухом.

Були й інші благодійні акції та заходи, індивідуальні та колективні.

Сподіваємось, що започатковані академією добрі справи будуть продовжені!