Фотопроект "Паралелі"

Фотопроект

"Паралелі" – такe назву мав фотопроект, що відкрили в академії 19 лютого 2014 року два автори – Віра Паненко та Ігор Швачунов.

На виставці представлені кольорові та чорно-білі світлини, виконані двома авторами у різні часи, але в одних і тих же місцях Грузії. Проекти виконувались паралельно, фотохудожники не знали про роботи іншого. І саме тому вони були приголомшені, коли упізнали на світлинах іншого ті ж самі місця, навіть деякі обличчя. Здається той же дідуган сидить роками біля старого храму у горах, ті ж діти бавляться на вузеньких вулицях, ті ж вічні гори гордливо дивляться на нас. Ось такі паралелі чоловіка і жінки, вражених красою Грузії.

Віра Паненко – педагог, керівник клубу альпінізму "Абалаковець" та тренер секції, Лауреат незалежного рейтингу "золота десятка" особистостей, які зробили найбільший внесок у розвиток Сумської області. Піднімаючись у гори, автор захоплюється їх красою і, звичайно, завжди їх фотографує. В.Паненко і раніше знайомила сумчан зі своїми фото-проектами подорожей. Але, як вона зізнається, найприємніші відчуття справляє на неї саме Грузія.

Ігор Швачунов – художник, поет, фотограф, викладач СумДПУ ім. А.С. Макаренка, член спілки художників України, захоплюється репортажним фото. Відвідавши різні країни, художник весь час у думках повертається до спогадів про Грузію – її гори, обличчя людей, відома гостинність не відпускають та спонукають до створення світлин та картин.

Паралелі концептуальні були представлені і паралелями експозиційними, і паралелями у розвитку України та Грузії, про які згадують відвідувачі, вдивляючись у обличчя на світлинах таких різних і таких схожих авторів.