ІІ семінар з фотомистецтва

ІІ семінар з фотомистецтва

16 жовтня 2014 року у галереї "академArt" відбувся другий фотосемінар Олександра Єршова.

Олександр Єршов – художник, фотограф, член Української фотографічної альтернативи, учасник фотовиставок галереї "академArt" провів другу зустріч з метою обговорення методології сучасного фотомистецтва. Слухачі семінару – студенти різних факультетів академії та молодь міста – мали можливість для обговорення таких важливих для початківців питань як "чим знімати", "як знімати", та "що саме знімати".

"Проте, що фотомистецтво є доволі молодим, – стверджує О. Єршов, - воно охопило широкі кола фахівців та аматорів, тільки дуже лінивий сьогодні не фотографує. Тому існує величезний ризик смислових та методичних повторів". З метою уникнення банальних підходів митець рекомендує вивчати класику фотомистецтва, аналізувати найкращі твори, уникати надмірної деталізації в світлинах, використовувати прості композиційні прийоми.

"Як же знайти натхнення?" Відповідь на це питання слухачів лектор сформулював таким чином. Тиснути кнопку фотокамери необхідно тоді, коли виконується формула "я бачу – це мене здивувало – я хочу це сфотографувати".

Цікавою виявилася дискусія про технічні засоби фотографування: професійна фототехніка, телефон чи дешева камера з автофокусом, цифрове зображення чи плівкове? Виявляється, нині, коли сфера візуального мистецтва перенасичена творами, технічна якість має значення лише для суто комерційної фотографії. Для тих, хто прагне робити художні твори, ефекти, які неочікувано надає непрофесійна оптика, можуть виявитись найбільш цінними.

На семінарі обговорювалися фотороботи студентів академії, адже вже декілька років вони організують фотовиставки у гуртожитках та навчальних корпусах академії. Необхідну інформацію щодо секретів фото справи отримали також викладачі, молодь міста та всі, хто був зацікавлений.