Крейдогірськ-15

Крейдогірськ-15

Крейдогірськ-15 (Мелогорск-15) – експозиційний фотопроект, присвячений дивовижному місцю Сумщини – крейдяному заповіднику, розташованому у с.Могриця. Виставка відкрилася 5 травня 2015 р.

Крейдяні схили Могриці заворожують своєю давниною та потойбічністю. Незвичайні, нехарактерні для нашої полоси пейзажі змушують відчувати себе в іншому часі та просторі. Недарма, творчі особистості так прагнуть опинитися там наодинці з природою, там проходять ленд-арт симпозіуми, етнічні фестивалі, психологічні майстеркласи, фото пленери та інші події, які можуть реалізуватися тільки на тлі такої краси, наповненої міфами, історіями та казками.

Експозиційний проект представив кольорові світлини Могрицьких схилів, повитих ранковими туманами, заповідних трав, незвичних горизонтів. Поряд з незайманими красотами показані ленд-арт об’єкти, створені на природі художниками. І все це відправляє глядача, здається, на іншу планету, на пошуки вічної, таємничої Terra incognita.

Два автори – Сергій Малюк та Олександр Миколенко – подають різні погляди, але часом здається, що проект виконаний одним художником. То, мабуть саме крейдяне місто працює разом з ними.

Сергій Малюк народився у м.Суми в 1968 році. За фахом – інженер-механік. Знайомство з фотографією та сумськими фотомитцями розпочав, працюючи з 1995 по 2009 рік у фірмі "Фокус" – офіційного дистриб’ютора фірми "KODAK" в Україні. У 2011 році став членом сумського фотоклубу "Позитив". Був автором ідеї та ініціатором фотопроекту "Вікна". Учасник багатьох фото пленерів та виставок.

Олександр Миколенко народився в місті Суми в 1969 році.

Член Національної спілки фотохудожників України, голова Обласної організації НСФХУ, член міської фото клубу "Імпульс". Працював кінооператором на кіностудії навчальних фільмів, навчався в Московському державному інституті культури, захистивши диплом (режисер телебачення).

Постійний учасник фотовернісажів, фотовиставок, фотосалонів, як в Україні, так і за кордоном. Переможець фотосалонів в рамках "KODAK" на теренах пострадянського простору. 2001р. – Золота медаль Португалії за роботу "Весілля Бальзамінова". З 2005 року є одним з організаторів фотовернісажу в рамках Кінофестивалю "Кришталеві джерела".