Проект "Художнє мислення у сучасному фотомистецтві"

Проект

"Художнє мислення у сучасному фотомистецтві" - такий навчальний проект представив у галереї "AкадемArt" відомий український фотограф, журналіст, фотокритик, головний редактор порталу Foto.ua Олександр Ляпін (м. Київ). Лекції та семінари в рамках навчального проекту були проведені в академії 9-11 серпня 2014.

У теоретичних заняттях Олександр Ляпін розкрив критерії оцінювання репортажних та художніх фото-робіт на прикладах відомих світлин українських та зарубіжних фотографів. Були розглянуті психологічні фактори, які впливають на створення художнього об’єкту та фактори протидії художньому мисленню - некритичність мислення, шаблонність, внутрішня і зовнішня цензура тощо. Автор запропонував такі методи побудови смислового та композиційного ряду як асоціація, співставлення, аналіз, парадокс.

У практичній частині навчального проекту його учасники працювали над проектами, оскільки проектна робота є найбільш популярною нині у галузі мистецтва. Було підготовлено документальні та художні проекти, які складалися з концептуальної серії фотосвітлин, коментарів автора, створення відеоряду.

Окреме завдання з розвитку художнього мислення полягало у пошуку неординарних підходів до вирішення класичних творчих завдань, таких як фотографування квітки або дерева. Адже подання саме цих об’єктів найчастіше стає взірцем стереотипного мислення, шаблонних підходів, розповсюджених композицій. На думку Олександра Ляпіна, перш ніж фотографувати квітку, автору необхідно наділити її людськими рисами та почуттями, сформулювати завдання "що саме" необхідно передати у світлині, психологічно злитися з об’єктом, передати відтінки почуттів. Тільки так, на думку майстра, народжуються твори мистецтва.

Отже, навчальний проект розкрив багато секретів художнього мислення та творчого підходу у створенні фотооб’єктів, дозволив підвищити рівень майстерності тих, хто займається професійно або тільки захоплюється фотомистецтвом.