Кабінет – музей історії розвитку обчислювальної техніки

Кабінет-музей історії розвитку обчислювальної техніки – це одна із форм розвитку творчої та громадської активності студентів, виховання дбайливого ставлення до пам’яток історії, культури і науки.

Основне завдання музею - сприяти навчально-виховній роботі та культурно-просвітницькій діяльності, пропаганді інформаційних технологій та спеціальності «Економічна кібернетика».

Головна мета - показати прогрес у розвитку обчислювальної техніки у світі та у нашій державі; показати як змінилися форми і методи навчального процесу; наблизити навчання до виробництва.

Музей створено у грудні 2013 року за ініціативи в.о. ректора академії, професора Козьменка Сергія Миколайовича.

Кабінет-музей знаходиться у головному корпусі академії (вул. Петропавлівська, 57), кабінет №003.

Завідувач кабінет-музею - к.е.н., старший викладач кафедри економічної кібернетики Кунцева Катерина Миколаївна, (тел.(0542) 665032).

Дуже цікава історія виникнення перших зразків допоміжних засобів виконання розрахунків. У музеї представлена галерея портретів вчених з коротким описом їхнього вкладу у розвиток обчислювальної техніки.

У навчальний процес обчислювальна техніка була активно впроваджена в кінці 20 століття, коли з 1985 року почалось викладання предмета «Основи інформатики і обчислювальної техніки». В експозиції музею представлено зразки першої техніки, яка використовувалась у навчальному процесі в той час. Це – різні моделі мікрокалькуляторів, перші обчислювальні машини , такі як «Искра 1030М», «Поиск -2», БК-0010 тощо.

Окремо представлені ТЗН (технічні засоби навчання) - від фільмоскопу до кодоскопу. У наявності різного виду телефони з набиранням номеру та телетайп.

Різного виду носії інформації – магнітні стрічки, перфокартки, перфострічки, слайди, діафільми, диски.

Експозиція музею постійно поповнюється і оновлюється.

З дня відкриття музею до кінця навчального року його відвідало понад 50 екскурсій із різних шкіл міста, інших навчальних закладів, курсів підвищення кваліфікації. Загальна кількість відвідувачів за рік - понад 900 осіб.

Сьогодні музей пропонує викладачам та студентам, школярам, науковцям і іншим відвідувачам екскурсію Історія створення і розвитку засобів обчислювальної техніки.