В академії навчаються три майстри спорту міжнародного класу, 4 майстри спорту і 8 кандидатів у майстри спорту. Усі свої перемоги і нагороди ці та інші спортсмени присвячують Україні, Сумщині і своїй Alma mater.

Україну у світі знають завдяки славі наших спортсменів – Віталія Кличка, Андрія Шевченка, а нині і завдяки перемогам наших студентів, які входять до Олімпійської і Всеукраїнських збірних.

А завдяки досягненням наших спортсменів Українська академія банківської справи Національного банку України теж є знаною далеко за межами України. Адже саме зі стін цього закладу вийшли десятки переможців турнірів та чемпіонатів, олімпійських призерок і майстрів спорту. Останні, до речі, досягають висот як в навчанні, так і на міжнародних аренах.

Віта Семеренко, Євген Гуцол, Поліна Родіонова, Людмила Блонська, Марина Анцибор, Чорнобаєв Станіслав, Шкурат Оксана… Ці та інші імена сьогодні є обличчям та гордістю академії, її візитівкою, а самі студенти залишаться у пам’яті викладачів не лише як спортсмени, а й як активісти і розумники.

Майстром спорту з легкої атлетики міжнародного класу, яким по праву може пишатися академія, є випускниця обліково-фінансового факультету Людмила Блонська

Вона – чемпіонка Всесвітньої Універсіади у місті Ізмір, чемпіонка світу з легкоатлетичного п’ятиборства у Москві, срібна призерка чемпіонату світу з легкоатлетичного семиборства. У 2007 році в Японії на чемпіонаті світу з легкої атлетики Людмила Блонська виборола друге місце в легкоатлетичному багатоборстві й установила національний рекорд України. За свої численні досягнення Людмила нагороджена медаллю «За працю і звитягу».

У Валю і Віту Семеренко закохані всі вболівальники біатлону. Ці біатлоністки притягують пильну увагу не тільки тому, що талановиті і харизматичні спортсменки, симпатичні й чарівні дівчата, але ще тому що вони сестри, та до того ж близнючки.

Вболівальники ласкаво називають їх сестричками і не уявляють Валю без Віти, а Віту без Валі. Колишня студентка УАБС НБУ Віта Семеренко – майстер спорту, член національної збірної команди України, чемпіонка та бронзова призерка Олімпійських ігор в Сочі, п'ятиразова призерка чемпіонатів світу, переможниця й призерка етапів Кубка світу, п'ятиразова чемпіонка Європи з біатлону. Учасниця Олімпійських ігор 2010 року у Ванкувері.

На чемпіонаті світу 2012 року Віта здобула бронзову медаль у спринті. У березні 2009, 2010, 2011, 2012 та 2014 років рішенням експертної комісії НОКу визнавалася найкращою спортсменкою місяця в Україні. На чемпіонаті світу 2013 року здобула бронзову медаль у спринті і срібну в естафеті.

На Олімпіаді в Сочі здобула «бронзу» в спринті і «золото» в естафетній гонці 4 по 6 км (збірна України виступила у складі Юлії Джими, Віти Семеренко, Валі Семеренко та Олени Підгрушної).

«Все своє життя я мріяла про олімпійську медаль» – розповіла Віта журналістам. «Щаслива, що завоювала цю бронзову нагороду. Найскладнішим у змаганні була фінішна пряма. Повірила, що в трійці переможців тільки, коли фінішувала остання учасниця спринту».

Серед спортивних зірочок академії варто назвати і студентку спеціальності «Фінанси» Марину Анцибор. Вона – майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України з лижних гонок. В 2012-2013 рр. в етапі Кубку Європи з лижних гонок зайняла І місце в спринтерській гонці вільним стилем, І місце – на дистанції 10 км вільним стилем, ІІІ місце – на дистанції 10 км класичним стилем. Переможець чемпіонатів України. Учасниця Олімпійських ігор в Сочі.

В естафетній гонці 3х5 кілометрів на XXVI Всесвітній зимовій Універсіаді-2013, що відбулася в італійському курортному містечку Тренто, разом із Катериною Григоренко і Катериною Сердюк вона виборола «золото», а на п’ятикілометровій дистанції – отримала «бронзу».

Марина зізналася, що від себе вона такого не очікувала, хоча сподівалася на медаль в душі. Вона також поділилася своїми планами на майбутнє, яке хоче пов’язати з фінансовою діяльністю: «Фінанси – гарна спеціальність на майбутнє» , – сказала чемпіонка. Відрадно, що Марина, захищаючи спортивну честь країни на найвищому рівні, не забуває про свою альма-матер.

«В академії навчатися часом непросто, але я й не сказала б, що занадто важко. Викладачі знають, що я професійна спортсменка, тому роблять поступки. Зрештою, на змаганнях я представляю не лише Україну, а й академію» – сказала вона.

Майстер спорту Оксана Шкурат, яка навчається на обліково-фінансовому факультеті – член збірної команди України, неодноразова чемпіонка України з бігу на 100 м з бар’єром, переможниця ХІ універсіади України на дистанції 4х100 м. Вона не лише успішна спортсменка і хороша студентка.

«Завдяки розумному розподілу часу мені вдається поєднувати навчання і тренування, – розповіла вона. «А в період активної підготовки до важливих стартів викладачі завжди підтримують, знаходячи індивідуальний підхід до вивчення дисциплін. Важливу роль у підготовці грає і тренувальна база академії, де створені всі умови для занять легкою атлетикою».

Девізом Оксани Шкурат ще перед першими змаганнями стали слова: «Перемагає в житті тільки той, хто переміг сам себе, свою лінь, свій страх». Саме він і допоміг спортсменці перемогти.

«Найбільше запам'яталися змагання на яких я вперше пробігла бар'єри, тоді я зрозуміла що це дійсно «моє», те, чим я хочу займатися, – додала Оксана. «У найближчому майбутньому планую виконати нормативні офіційні старти і представити Україну на міжнародному рівні».

Студент факультету банківських технологій Валерій Озаренко є кандидатом у майстри спорту з настільного тенісу, учасником чемпіонату України, чемпіоном клубного чемпіонату Сумської області.

«Найбільше запам’яталися мені чемпіонати України, в яких брав участь під прапором академії та Сумської області, – зазначив Валерій. «Поєднувати спорт і навчання в академії нескладно. Маючи бажання, можна досягати успіхів і в спорті, і в навчанні одночасно, академія дала мені можливість дивитися на життя з різних сторін, навчила бути багатогранним».

Для студентки з обліково-фінансового факультету Тетяни Сидорук спорт – хобі, яке стало частиною її життя.

Тетяна нині – кандидат у майстри спорту зі спортивної аеробіки, учасниця відкритого чемпіонату Словенії, бронзова призерка чемпіонату Сумської області в індивідуальному заліку. Девіз спортсменки «Себе подолати – значить подолати ті слабкості, які принижують людину. Як би складно не було – не здавайся!» характеризує її як цілеспрямовану людину, яка знає, чого хоче в житті. І це справді так.

Щодо змагань, то найбільше мені запам'яталась поїздка до Словенії. Це був перший міжнародній досвід зі спортивної та степ-аеробіки, – поділилася враженнями Тетяна. «Саме друзі та тренер – Наталія Володимирівна Петренко, допомагали мені в досягненні своїх мрій! У планах на майбутнє – вступ до аспірантури. Після закінчення аспірантури хочеться мати престижну роботу і продовжувати займатися спортом».

Серед інших спортсменів, якими по праву може пишатися академія, біатлоністка Інна Супрун, боксери Артем Середа та Богдан Іщенко, легкоатлети Віктор Курочка та Євген Мовчан, тенісисти Станіслав Чорнобаєв, Олександр Бовсунівський, Інна Білецька та Дар’я Дмитренко, хокеїстка Марина Чернякова та інші.

Спорт робить людину вольовою і рішучою. А такі студенти, які поєднують спорт та навчання заслуговують особливої поваги. Ми пишаємося спортивними досягненнями всіх наших студентів, які активно займаються спортом і досягають спортивних висот. Ми їм бажаємо подальших успіхів, нових перемог, нагород і будемо брати з них приклад! Ніяких вам перешкод, дорогі наші, ні в житті ні в спорті! 

Інформацію підготувала
О.Ф. Полева – провідний фахівець
науково-дослідного центру