На кафедрі кібернетики УАБС провели круглий стіл

12 квітня на кафедрі економічної кібернетики пройшов круглий стіл на тему «Сучасні інформаційні технології та методи моделювання в банківській сфері», приурочений до Тижня кібернетики.

Уже традиційно навесні студенти академії підводять підсумки своїх наукових досліджень. В цьому році в рамках щорічної студентської науково-практичної конференції УАБС кафедрою економічної кібернетики було проведено круглий стіл «Сучасні інформаційні технології та методи моделювання в банківській сфері».

У цьому науковому заході взяли активну участь студенти всіх курсів як факультету банківських технологій так і обліково-фінансового факультету. Кріглий стіл пройшов в розрізі двох напрямків, один з яких був присвячений інформаційним технологіям, а другий – методам моделювання. Студенти мали змогу представити свої дослідження та обговорити презентації своїх колег.

Напрям, присвячений методам моделювання, відзначився не лише широким колом питань, які розглядалися, а й доповідями на англійській мові. Студентські дослідження були присвячені використанню економетричних моделей в різних сферах економіки, моделюванню конкурентної взаємодії компаній, використанню елементів теорії фракталів та теорії графів в економіці, моделювання впливу валютного курсу та ВВП на процеси енергоменеджменту.

Найбільшу зацікавленість серед аудиторії викликали теми: «Моделювання впливу ВВП на процеси енергоменеджменту» (Руденок Марина та Соломаха Анастасія – Ф-43); «Моделювання впливу галузей металургійного комплексу та електроенергетики на важке автомобілебудування України» (Сикса Олександр – БС-41); «Елементи теорії фракталів в економіці» (Дініц Руслан – ЕК-51).

Особливо слід відзначити,що кожне дослідження мало прикладний аспект застосування математичних методів і моделей в економіці та в банківській сфері зокрема.

Напрямок «Інформаційні технології економічної діяльності» був представлений 12 доповідями студентів спеціальності «Економічна кібернетика» та «Міжнародна економіка».

Доповідачі висвітлили перспективні напрямки розвитку інформаційних технологій та можливості оцінки їх економічної ефективності для банків та компаній. В рамках круглого столу було розглянуто сучасні моделі «клієнт-банк», технології захисту персональних даних клієнтів, програмні інструменти резервного копіювання економічної інформації, інформаційні технології в рекламному бізнесі, зарубіжний досвід визначення економічної ефективності інформаційних технологій, методики визначення втрат від простоїв внаслідок відмов автоматизованої інформаційної системи у банках, визначення вартості машино-години ІТ-послуги, сукупної вартості володіння ПК.

Найбільшу зацікавленість у студентів викликали теми: «Стратегія кібербезпеки в Україні» (Карась Анна – МЕ-51); «Аналіз схем несанкціонованого доступу до платіжних карт» (Дініц Руслан – ЕК-51); «Визначення джерел ефективності від впровадження інформаційних систем в медицині» (Бабко Анна – МЕК-51); «Інформаційна система організації робочого часу працівника» (Гладкіх Анастасія – МЕК – 51).

Колектив кафедри економічної кібернетики щиро дякує нашим студентам за активну наукову позицію та бажає їм подальших успіхів у навчанні та натхнення у наукових пошуках!

kek-13-04-2016-3 kek-13-04-2016-4 kek-13-04-2016-5 kek-13-04-2016-6 kek-13-04-2016-8 kek-13-04-2016-7

Інформацію підготували
старший викладач кафедри економічної кібернетики
Н.С. Яременко
доцент кафедри економічної кібернетики
Г.М. Яровенко