Музей Суханових

Таку назву має експозиційна виставка, що відкрилася 26 березня 2010 року в науковій бібліотеці Української академії банківської справи. На ній представлені матеріали, пов’язані з життям і благодійницькою діяльністю відомих підприємців і меценатів Суханових. До останнього часу, на жаль, про представників цієї славної родини майже нічого не було відомо, в той час як Дмитро Іванович, а затим його племінник Микола Олексійович надзвичайно багато зробили для розвитку Сум у другій половині 19-го – на початку 20-го століть.

Представники родини були удостоєні численних звань і титулів за вагомий вклад у розвиток Сум. Зокрема, Дмитро Іванович мав звання почесного громадянина міста, одержав похвальний лист за відмінне служіння міській громаді, право іменуватися степенним громадянином і у відставці носити мундир. А Миколі Суханову за відміну працю «по закладах імператриці Марії» 1 січня 1892-го року «височайше даровано» звання потомственного почесного громадянина.

Ці та десятки інших фактів роками скрупульозно збирав керівник банку ERSTE, краєзнавець, художник, колекціонер Григорій Петренко. Накопичивши матеріал, він вирішив подарувати його бібліотеці академії.

Як розповіла проректор вишу Алла Ярова, відтепер у нашому навчальному закладі найповніше зібрання матеріалів про відому родину, представники якої поховані на сумському цвинтарі. Експозицію доповнили копії історичних документів, що зберігаються в Державному архіві Сумської області. Під час презентації виставки їх передав керівник цієї установи Геннадій Іванущенко.

Дізнатись детальніше про історію садиби та добрі справи Суханових, переглянути експозицію, познайомитись з відгуками в ЗМІ щодо відкриття та діяльності музею можна за посиланнями: