Кафедра іноземних мов

 
 
Сайт кафедри

Гнаповська Людмила Вадимівна
завідувач кафедри,
кандидат філологічних наук,
доцент

Загальна інформація.

Наш творчий шлях у стінах Української академії банківської справи розпочався 1 вересня 1996 року. Ми є кафедра, яка з моменту свого створення завжди була на передовій творчих іновацій та впровадження найсучасніших підходів до викладання іноземних мов. Ми є кафедра «дружня до кожного» – ми забезпечуємо якісну мовну підготовку майбутніх фахівців усіх спеціальностей, і саме від нас багато в чому залежить доля подальшого професійного зростання наших випускників.

Наші викладачі – це команда професіоналів, здатних впровадити в життя принципи Європейської мовної політики. Ми пишаємось тим, що стали невід’ємною частиною реалізації програми реформування системи викладання та оцінювання іноземних мов спеціального вжитку у вищій школі України. Значний внесок у цю справу зробила кандидат педагогічних наук, доцент нашої кафедри Ходцева Алла Олександрівна. У складі команди проекту «ESP Curriculum Design project» (2002-2006), метою якого були розробка та пілотування типової програми з англійської мови для професійного спілкування для ВНЗ немовного профілю, А.А. Ходцева взяла участь у низці тренінгів та майстер-класів провідних українських та зарубіжних дослідників з питань розробки типових і робочих навчальних програм та методології викладання англійської мови для професійного спілкування, що відбулись 8як на теренах українських установ, так і в коледжі св. Марка та св. Іоанна, м. Плімут ( Велика Британія). Результатом кропіткої праці учасників координованого Британською Радою в Україні проекту став програмний документ, важливість якого важко переоцінити. Це – «Національна програма з англійської мови для професійного спілкування», рекомендована Міністерством освіти і науки України для вищих навчальних закладів немовного профілю. Ходцева А.А. – член авторського колективу Програми, наш провідний методолог та провідник у царину «Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти» – схваленого Радою Європи маніфесту всіх тих, хто вивчає або викладає іноземну мову.


2

    Ми викладаємо такі дисципліни:
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька)
  • ділова іноземна мова (англійська, німецька, французька)
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька) за професійним спрямуванням
  • іноземна мова за професійним спрямуванням (поглиблений курс)
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька) як друга іноземна
  • факультатив з іноземної мови для студентів
  • латинська мова
  • іноземна мова для аспірантів

У практиці викладання наших дисциплін ми використовуємо діяльнісно-орієнтований підхід. Ми виходимо з того, що як користувачі мови, так і ті, хто її вивчають, є насамперед «соціальними агентами», тобто членами суспільства, що мають реалізовувати певні функції (що необов’язково пов’язані з мовленням) у певних умовах, специфічному оточенні та в окремій сфері діяльності. Різноманітні види роботи, до виконання яких ми залучаємо та заохочуємо наших студентів, є складовою частиною широкого – соціального – контексту, і лише він здатен надати нашим навчальним завданням повноцінного життєвого значення.

 

Ми допомагаємо нашим студентам сформувати та розвинути вміння, необхідні для їх ефективного спілкування іноземною мовою (в її усній та письмовій формах) у розмаїтті ситуацій побутового, академічного та професійного контекстів.

 

 

6

 Ми озброюємо наших студентів набором дієвих стратегій, які в подальшому дозволять їм розробити власні тактики вивчення іноземної мови та вдосконалення своїх мовленнєвих компетенцій впродовж життя, використовуючи увесь наявний арсенал сучасних інформаційних джерел та засобів.

Хочете дізнатись про нас більше? Ласкаво просимо на наш сайт!

 

Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus!
Post jocundam juventutem,
Post molestam senectutem
Nos habebit humus.
Ubi sunt,
qui ante nos
In mundo fuere?
Vadeas ad superos,
Transeas ad inferos,
His si vis videre!
Vita nostra brevis est,
Breve finietur;
Venit mors velociter,
Rapit nos atrociter,
Nemini parcetur!

 

Gaudeamus


Vivat academia!
Vivant professores!

 

 

Vivat membrum quodlibet!
Vivant membra quaelibet!
Semper sint in flore!
Vivant omnes virgines,
Graciles, formosae!
Vivant et mulieres,
Tenerae, amabiles,
Bonae, laboriosae!
Vivat et respublica
Et qui illam regunt!
Vivat nostra civitas,
Maecenatum caritas,
Qui nos hic protegunt! Pereat tristitia,
Pereant dolores!
Pereat diabolus,
Quivis antiburschius,
Atque irrisores!