Кафедра фізичного виховання

Pilipei Leonid  
  Логотип кафедри фізичного виховання
Сайт кафедри

Пилипей Леонід Петрович
завідуючий кафедрою,
доктор наук з фізичного виховання та спорту,
професор

Загальна інформація.

Кафедра фізичного виховання створена у 1998 році. Однак про здоров'я студентів, їх змістовний відпочинок, створення спортивного іміджу академії дбають з перших днів її існування.

На кафедрі працюють 13 співробітників - 11 викладачів і 2 лаборанти. Заняття з фізичної культури проводяться на всіх курсах денної форми навчання.

Спортивно-масова робота тісно пов'язана з навчальним процесом та виховною роботою, основним завданням якої є організація цілеспрямованого проведення студентами вільного часу.

Під час здійснення навчального процесу кафедра фізичного виховання постійно працює над проблемами покращення психофізичного стану студентів та зміцнення їх здоров'я.

Науково-дослідна робота.

Для вирішення проблем оптимізації психофізичного стану студентів на кафедрі фізичного виховання проводиться низка дослідженнь, основними з них є такі:

 • визначення початкового рівня теоретичних знань;
 • вивчення рівня мотивації до занять фізичною культурою;
 • проведення самооцінки здоров'я;
 • з'ясування рівня попередньої спортивної і методичної підготовки;
 • визначення напрямків розвитку фізичної культури в академії.

Кафедра проводить дослідження рівня та динаміки фізичних якостей студентів. На основі цих досліджень та досвіду роботи кафедрою подані пропозиції до проекту Національної доктрини розвитку фізичної культури і спорту в Україні.

Для проведення системної роботи щодо вирішення проблем професійно-прикладної фізичної підготовки студентів, оптимізації їх психофізичного стану та поліпшення здоров’я проведені такі комплексні дослідження: визначено рівень теоретичних знань, мотивацію до занять фізичною культурою; проведено самооцінку здоров’я; з’ясовано рівень попередньої спортивної i методичної підготовки; діагностовано статус фізичної культури в мікросоціумі, вивчено уявлення студентів про процес i напрямки розвитку фізичної культури в академії. Дослідження підтвердили зниження рівня психофізичного стану і розумової працездатності у студентів під час навчального дня з першої по четверту пару. Виявлено наявність патологій i відхилень у стані здоров’я студентів, що є проблемою при підготовці працездатних спеціалістів.

Проведені дослідження психофізичного стану працівників обласних відділень Національного банку України різних спеціальностей з метою створення професіограм для вдосконалення професійно-прикладної фізичної підготовки студентів.

Проведені анкетування i опитування студентів-випускників з метою створення професіограм для професійно-прикладної фізичної підготовки студентів.

Навчально-методична робота

Для фізичної підготовки студентів на кафедрі створене необхідне навчально-методичне забезпечення:

 • підготовлений навчальний посібник для самостійних занять фізичною культурою;
 • розроблена модель розвитку фізичних якостей;
 • розроблена схема 6-12-годинного тижневого оптимального рухового режиму;
 • створений та поповнюється банк фізичної підготовки студентів;
 • розроблена і впроваджена система ведення навчального процесу за місцем проживання та за інтересами студентів;
 • розроблені комплекси фізичних вправ для студентів I-IV курсів;
 • викладачами розроблені конспекти лекцій з шейпінгу, баскетболу, футболу, багатоборству, індорхокею, легкої атлетики;
 • впроваджена унікальна система комп'ютерного забезпечення систем фотофінішу та фальстарту в легкоатлетичному манежі.

За підсумками проведених досліджень сформовані навчальні групи з урахуванням рівня підготовки студентів, стану здоров'я, інтересів та місця проживання. Розроблена навчальна програма з фізичного виховання, відповідно до якої створено три відділення: основне, спеціальне медичне та спортивне. Заняття фізичною культурою за місцем проживання дають можливість студентам дотримуватися режиму харчування та гігієни.

Матеріально-технічна база.

Академія має сучасну спортивну базу – універсальні та тренажерні зали, спортивне обладнання. Завдяки цьому студенти мають можливість готуватися до змагань різного рівня - обласних, всеукраїнських та інших з різних видів спорту.

Спортсменів академії, Сумщини і всієї України приймає унікальний спортивно-оздоровчий комплекс (манеж). Манеж дає широкі можливості для проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних заходів різного рівня. Універсальний легкоатлетичний манеж – це єдиний в Україні комплекс, який споруджений за всіма світовими стандартами та відповідає вимогам ІААФ.

Покриття бігових доріжок виконала італійська фірма "Мондо", яка також забезпечила манеж всім спортивним обладнанням.

Споруда багатофункціональна: зал з біговими доріжками призначений як для занять легкою атлетикою, тобто бігом на короткі, середні та довгі дистанції, бігом з перепонам легкоатлетичним багатоборством стрибків у висоту, довжину, з жердиною, штовханням ядра і т. Завдяки придбаному дерев'яному покриттю тут також проходять заходи з ігрових видів спорт баскетболу, міні-футболу, гандболу, видів єдиноборств, гандболу, індорхокею та інших.

Окрім спортивного залу у споруді є: кімната медичного обстеження та допінг контролю, прес-центр, кімната-музей, наукова лабораторія обладнана біговими доріжками, тренажерами фірми "Техноджим" та "РЕВ-9000".

Глядацький зал розрахований на 1250 стаціонарних місць. При необхідності ще додатково монтуються трибуни на 3 тис. чоловік.

І спортивній споруді проводяться змагання Всеукраїнського та міжнародного рівнів Також удосконалюють спортивну майстерність збірні команди з легкої атлетики, єдиноборств, ігрових видів спорту.

Басейн – 25 м довжина на 5 доріжок з сучасною системою фільтрації та підігріву води.

ІІІ навчальний корпус – на першому поверсі знаходяться – атлетичний зал; зал для боротьби, який покрито татамі; тренажерний зал обладнано тренажерами фірми "Васіл" та "Техноджим"; зал для шейпінгу.

На другому поверсі знаходиться великий спортивний зал, в якому проходять змагання з баскетболу, волейболу, настільного тенісу, гімнастики, шейпінгу, єдиноборства і т.п.

Гуртожиток № 1 та № 3 по вул. Якіра, 10 – знаходяться спортивний зал; тренажерний зал, зал єдиноборства. Також є відкритий універсальний спортивний майданчик.

Спортивний клуб В.С. Голубничого "УАБС".

1 вересня 2005 року було створено спортивний клубу В.С. Голубничого «УАБС».

Голова правління спортивного клубу Голубничий Володимир Степанович – учасник п’яти Олімпійських ігор, дворазовий Олімпійський чемпіон зі спортивної ходьби, кавалер золотого Олімпійського ордену, виконавчий директор спортивного клубу Ткаченко Олександр Афанасійович.

Види спорту, що культивуються в спортивному клубі – футбол, волейбол, гандбол, легка атлетика, баскетбол, шахи, шашки, настільний теніс, лижний спорт, дартс, шейпінг, плавання, індорхокей, туризм, біатлон, шортрек, футзал, теніс, бадмінтон, атлетизм, таеквондо, карате, кікбоксінг, дзю-до, самбо, багатоборство, поліатлон, фітнес-аеробіка, орієнтування. На даний час у спортивному клубі перебувають 511 спортсменів, з різних видів спорту, які вдало виступають на обласних, всеукраїнських, міжнародних змаганнях.

На кафедрі проводяться організаційна та виховна робота зі студентами Академії.