«  Листопад 2017  »

Про усі події вишу - у нашій газеті!

Читай нас онлайн

"Материнство чи навчання у виші?", "Студентська сім’я чи кар’єра?" – для молодих жінок це часто стає альтернативою: або-або. Та, на щастя, суспільство починає усвідомлювати, що молоду, розумну, працездатну жінку варто підтримувати у її прагненні поєднувати навчання, а потім і роботу з виконанням сімейних обов’язків. Наприклад, сьогодні Сумський державний університет виконує проект "Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах", що фінансується Європейським Союзом (www.leleka.sumdu.edu.ua). Виш уже накопичив певний практичний досвід. У рамках реалізації "Угоди про науково-освітнє співробітництво" між СумДУ (в особі ректора Васильєва А.В.) та УАБС НБУ (в особі в.о. ректора Козьменка С.М.) сьогодні, 17 лютого 2014 року на базі академії розпочалися обласні семінари-тренінги з поширення досвіду ініціативи "Університету, дружнього до сім’ї".

Семінари розраховані на різні категорії представників вишів, яких цікавлять і які займаються цими проблемами. Так, у Літературній вітальні бібліотеки УАБС НБУ проходить семінар для адміністрації ВНЗ (проректори з виховної роботи та соціальних питань, помічники ректора, голови профкому) на тему "Планування діяльності ініціативи "Університет, дружній до сім’ї". Менеджер проекту – завідувачка кафедри філософії, політології та інноваційних соціальних технологій СумДУ Н.Д. Світайло спершу розповіла про важливу роботу у цьому напрямку і подолання багатьох перешкод на шляху створення сприятливих умов для молодих сімей із дітьми. А потім Ніна Дмитрівна почала відповідати на запитання своїх колег з інших вишів, які опікуються цими непростими питаннями.

У мультимедійному залі бібліотеки паралельно відбувається семінар для представників адміністрації ВНЗ, які забезпечують позанавчальну діяльність зі студентами (відділ позанавчальної діяльності, психологічна служба, заступники деканів із виховної та соціальної роботи). Тема семінару – "Планування діяльності ініціативи "Університет, дружній до сім’ї".

Завтра зранку, 18 лютого 2014 року, в приміщенні бібліотеки буде організовано семінар для представників студентського самоврядування (студ. ректор, студ. профорг, студ. декани, заступники студ. деканів). Дискусія відбудеться на тему: "Актуальність і значущість політики доброзичливості до сім’ї".

Передбачається, що після обіду на семінар зберуться студентки (молоді та майбутні матері), сімейні студенти, а також студентки/студенти старших курсів, для яких створення сім’ї – не за горами.

Тема обговорення – "Особистісна та професійна самореалізація – можливості поєднання".

Нині в академії небагато студентських родин. Зате чимало аспірантів та молодих викладачів із маленькими дітьми, яким би, напевне, дуже в нагоді став досвід СумДу щодо підтримки в догляді за дитиною на певний час, коли мама чи тато відвідують заняття або ж і самі читають лекції. Саме таку й багато інших видів допомоги пропонує ініціатива "Університет, дружній до сім’ї".

Інформацію підготувала
провідний фахівець інформаційно-видавничого відділу