Вступнику

Спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування (освітня програма "Фінанси та банківська справа")"

Ви часто замислюєтесь про своє майбутнє? Яким воно буде?
Якій справі присвятити себе? Адже навколо так багато цікавого та незвичайного.
Існує багато професій. І лише одна буде Вашою.

Випускників з освітою банківського профілю часто називають банкірами. Але професія банкір – це не просто місце роботи. Банкіром є людина, яка здійснює безпосередній вплив на діяльність банку або володіє ним і має чималий досвід у банківській сфері. Це топ-менеджери, такі як голови правлінь, їхні заступники, а в системних банках до даної категорії можна віднести і начальників департаментів, управлінь.

Випускники з освітою банківського профілю на початковому етапі можуть знайти роботу в банку та застосувати отримані знання в різних напрямках його діяльності. Вони займаються організацією кредитних та депозитних операцій, здійснюють розрахунково-касове обслуговування виробничої та інвестиційної діяльності підприємств, консультують клієнтів, аналізують та прогнозують стан ринку банківських послуг, управляють фінансовими, матеріальними ресурсами та ризиками, співпрацюють зі страховими компаніями, підприємствами реального сектору економіки, іншими установами.

УАБС НБУ

Необхідність у кваліфікованих спеціалістах з банківської справи на сьогоднішній день та в майбутньому залишиться актуальною. Україна, як і будь-яка економічно розвинена країна, не зможе процвітати без людей, здатних забезпечити ефективне функціонування банківської системи.

У суспільстві інколи виникають думки, що робота в банку є сухою, формальною, пов’язаною лише з безликими цифрами. Але сьогодні банківські працівники, в першу чергу, працюють з людьми, а вже потім з грошима і цифрами! А, відтак, у банківській діяльності надзвичайно важливим є елемент творчості, інтуїтивний підхід до виконання функцій, неординарність вирішення проблем. Живе спілкування та різноманітність клієнтських потреб вимагають від банківських працівників поєднання інтелекту, високих комунікативних навичок, емоційної стійкості та професіоналізму.

Можна сказати, що банківська сфера – це сфера для молодих. Так, серед кандидатів на посаду в банківській сфері більше половини (67 %) знаходяться у віці 22-35 років, кожен п’ятий – це людина у віці від 36 до 45 років, 9 % – представників у віці від 45 років. А кандидатів до 22 років – всього 4 %.

УАБС НБУ

Талановитим та кваліфікованим спеціалістам досить реально зробити швидкий кар’єрний злет. Крім того, спеціаліст може самостійно обирати шлях свого розвитку і, отримавши досвід за одним напрямом, згодом змінити його на суміжний. Отримавши освіту банківського профілю, можна знайти роботу не тільки в банках, а й у фінансових установах, страхових компаніях, кредитних організаціях, а, після здобуття певного досвіду, займати позиції відповідальних за взаємодію з банками у потужних компаніях.

Частка вакансій у даній категорії становить 9 % від загального числа опублікованих вакансій. Випереджають цю сферу тільки "Інформаційні технології" та "Продажі".

При цьому наголосимо на тому, що спеціалісти з банківської справи – це працівники зі стабільно високим рівнем заробітної плати навіть у кризові періоди, рівень якої займає друге місце серед всіх галузей економіки України.

Для того, щоб стати банкіром, недостатньо мати гідну освіту за фахом, але освіта є фундаментом для успішної кар’єри в цій сфері!

УАБС НБУ

Звернись із запитанням до приймальної комісії зараз у ВКонтакте або на поштову скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса приймальної комісії:

40000, м. Суми,
вул. Петропавлівська, 57
другий навчальний корпус, ауд. 135
Тел. 8 (0542) 665-125