Вступнику

Спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування (освітня програма "Фінанси та страхування")"

На сьогоднішній день "Фінанси та кредит" – це сучасна і престижна спеціальність економічного спрямування. Фахівці з фінансів завжди без проблем знаходять своє місце в сфері економіки, яка гостро потребує обґрунтованих і чітко організованих дій, спрямованих на забезпечення ефективності, надійності і стабільності функціонування фінансової системи, розвитку виробництва, покращення умов життя та добробуту населення. Якщо уявити собі, що економіка – це корабель, що йде по бурхливому, безкрайньому морю, долаючи всі перешкоди, то місце фінансиста на цьому кораблі на капітанському містку.

Висококваліфікованих спеціалістів-фінансистів потребують державні та комерційні підприємства, банківські структури, податкові служби, інвестиційні, страхові компанії, інші організації та установи. Фінансовий менеджер, фінансовий аналітик, фінансовий консультант, фахівець фінансового підрозділу підприємства, органів державної виконавчої влади та управління економікою, державний інспектор, бухгалтер-казначей, аудитор, дилер, страховий агент, брокер, антикризовий управляючий, біржовий маклер, оцінювач майна – це лише незначний перелік посад, які може займати випускник за даною спеціальністю.

Таким чином, досить широким є простір для реалізації отриманих знань сучасного фінансиста, основне завдання якого полягає у виборі напрямів вкладання коштів з метою отримання найбільшої вигоди.

Для кожного процесу важливою є кваліфікація працівника, який його виконує. Спеціальність "Фінанси і кредит" викладається найкращими спеціалістами, так у складі випускної кафедри плідно працюють 3 доктори економічних наук і 11 кандидатів економічних наук.

Під час навчання студенти мають можливість отримати змістовні професійні знання з таких фахових дисциплін, як: фінанси, фінанси підприємств, фінансовий аналіз, інвестування, страхування, фінансовий ринок, фінансова діяльність суб'єктів підприємництва, оподаткування та інших.

Для набуття спеціальності важливо не лише отримання якісних теоретичних знань, але й безпосередня участь студентів у виробничому процесі з метою оцінки можливостей застосування своїх навичок на практиці та виявлення сфер навчання, що потребують вдосконалення. Студенти спеціальності "Фінанси і кредит" мають змогу ознайомитися з практичними аспектами фінансової діяльності на широкому переліку баз практики (підприємствах, банках, страхових компаніях та інших установах та організаціях). Керівники зазначених установ традиційно відмічають високий рівень теоретичної та практичної підготовки студентів академії. З огляду на це значна кількість студентів отримують пропозиції щодо майбутнього працевлаштування ще до закінчення навчання.

Не можливо уявити сучасного кваліфікованого спеціаліста без знання комп'ютерних технологій та основ спеціалізованих програм. Саме для цього при кафедрі працює навчальний фінансово-аналітичний центр, укомплектований комп'ютерами, що мають програмне забезпечення, яке відповідає сучасним вимогам щодо належної організації роботи майбутнього фінансиста. Його використання під час навчання дозволяє сформувати необхідні практичні навички виконання планових, аналітичних та контрольних функцій фахівця з фінансів, поєднати набуті теоретичні знання з практикою організації фінансових процесів.

А якщо студент бажає поглибити знання, чи має намір присвятити свою діяльність науковій сфері, то викладачі кафедри фінансів проводять постійну роботу з активізації науково-дослідної роботи студентів академії, яка покликана залучати здібну та талановиту молодь до наукової творчості з метою їх всебічного розвитку, належної реалізації інтелектуального потенціалу та підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати не тільки виробничі, але і наукові проблеми сьогодення.

Щодо якості навчання та фахової підготовки студентів, то вони традиційно отримують високу оцінку кваліфікованого журі на міжнародних та всеукраїнських студентських науково-практичних конференціях, конкурсах студентських робіт та олімпіадах, що проводяться як у стінах Академії, так і на базі інших провідних вищих навчальних закладів України. Перше місце Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених, аспірантів та студентів "Резерви економічного зростання та інноваційного розвитку підприємств України", Диплом I ступеню VII Міжнародної науково-теоретичної конференції молодих вчених і студентів "Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери", призові місця Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін – це лише невеликий перелік досягнень студентів спеціальності "Фінанси і кредит" за останні роки, для якого необхідна не одна сторінка газети.

Кафедра фінансів підтримує давні та міцні зв'язки з вищими навчальними закладами різних країн з приводу стажування та проходження практики студентами. у провідних навчальних закладах Європейського Союзу, таких як Вища школа Бундесбанку (м. Хахенбург, Німеччина), Банківський інститут Вищої школи (м. Прага, Чеська Республіка) тощо. Участь в міжнародних програмах дозволяє студентам не тільки поглибити знання з актуальних питань розвитку фінансів світового співтовариства, але й ознайомитися з культурою, історією та традиціями зарубіжних країн. За підсумками роботи семінарів видаються сертифікати, які, як свідчить досвід, є додатковим аргументом на користь випускника в процесі його працевлаштування.

Кому ж потрібні випускники спеціальності "Фінанси і Кредит"? Насамперед замовниками випускників-фінансистів є фінансові та банківські установи України, державні установи, підприємства різної форми власності. Кафедра фінансів активно співпрацює з приводу працевлаштування своїх випускників з провідними підприємствами Сумщини (СНВО ім. М.В.Фрунзе, концерн "Укрросметал", ВАТ "Сумихімпром") та інших регіонів, управліннями обласних, районних, міських державних адміністрацій, банками, страховими компаніями, іншими фінансово-кредитними установами та підприємствами малого та середнього бізнесу.

Наші випускники займають керівні посади на рівні начальників фінансових підрозділів, директорів територіальних управлінь банківських установ, а також керівників підприємств та організацій Сумської області та інших регіонів України.

Ми на Вас чекаємо!!!

Звернись із запитанням до приймальної комісії зараз у ВКонтакте або на поштову скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса приймальної комісії:

40000, м. Суми,
вул. Петропавлівська, 57
другий навчальний корпус, ауд. 135
Тел. 8 (0542) 665-125