Вступнику

Спеціальність "Право (освтня програма "Право")"

Професія юриста історично пов’язана з поняттям справедливості. Юрист - одна з найбільш відповідальних професій, так само, як і лікар. Як і в медицині, ціна помилки в юриспруденції дуже висока. У руках юриста часто опиняється життя і доля людини, а інколи і всієї країни. Всупереч відомому прислів’ю «людині властиво помилятися», юрист не має права на помилку. Адже вона надто дорого коштує людині і суспільству. Її ціною можуть бути тяжкі наслідки – втрата волі, здоров’я і навіть життя. Особливість юридичної діяльності полягає в тому, що «метод спроб і помилок» для неї неприйнятний. Рішення з будь-якої юридичної справи має бути глибоко виваженим, всебічно обміркованим, а головною передумовою прийняття таких рішень є якісна підготовка юриста.

Яку роботу виконує юрист у сучасному світі? Прокурора, помічника прокурора, слідчого, судді, адвоката, юрисконсульта, оперативного працівника органів внутрішніх справ, податкової інспекції, митних органів, різних служб безпеки, а також працівника органів державної влади та місцевого самоврядування, менеджера, фахівця з кадрів, керівника підприємств, установ та різноманітних фірм.

Значна кількість юристів займається політикою, науковою і викладацькою діяльністю. Таким чином, професійні можливості юриста поширюються на спеціалізовані структури, тобто судові, правоохоронні органи, структури юридичних послуг, а також на загальні керівні й господарські структури.

Юристи за освітою працюють і в таких сферах загальної діяльності: торгівля, банківська і страхова справа, керівництво юридичними особами, тобто акціонерними товариствами, товариствами з обмеженою відповідальністю.

У наш час ґрунтовно розширилися можливості юриста знайти цікаву роботу у нових сферах діяльності: охороні прав споживачів, авторських прав, захисту ринку від недобросовісної конкуренції, будівельному бізнесі, у ріелтерській діяльності.

Розумний, висококваліфікований юрист – це бажаний працівник, радник і порадник у будь-якій галузі професійної діяльності. Враховуючи недостатню кількість кваліфікованих спеціалістів-юристів, постійно зростаючу роль права та юридичної процедури, престиж юридичної роботи, можна стверджувати про елітний характер юридичної професії. Саме юристи покликані сьогодні відстоювати фундаментальні засади верховенства права і справедливості у житті суспільства, захищати конституційні права і свободи громадян, сприяючи становленню в Україні демократичної правової держави.

Професія юриста пов’язана з можливістю позитивно впливати на події. Юрист може допомогти несправедливо скривдженій людині, захистити права потерпілого від злочину, допомогти людині, незаконно звільненій з роботи, поновити чи захистити оскаржувані майнові чи житлові права. Юрист, який працює слідчим, суддею, може забезпечити справедливе покарання злочинця. Прокурор має право притягти до відповідальності чиновника, який порушує закон. Привабливість професії юриста полягає у її певній самостійності. Юристи зазвичай так чи інакше підпорядковані своєму керівництву, окрім суддів та осіб вільної професії – адвокатів. Але всі вони приймають рішення відповідно до закону, а тлумачення закону передбачає самостійність. Чим краще мислить юрист, що більше знає, чим він сміливіший і наполегливіший, тим точнішими будуть його рішення і тим вищою репутація.

Саме ці широкі можливості використання свого інтелекту, характеру породжують задоволення юриста своєю роботою. Він виробляє власний стиль, майстерність. Привабливою рисою професії юриста є можливість вільно використовувати її у найрізноманітніших сферах державного життя, у економіці, мистецтві, спорті, журналістиці. Щоб зайняти досить хороші позиції, слід докласти значних зусиль. Запорукою успішної юридичної кар’єри є якісна освіта. Юридична освіта в усьому світі є найдорожчою та найпрестижнішою. Але в Українській академії банківської справи найкращі випускники шкіл мають можливість отримати освіту за рахунок Національного банку України.

Обравши спеціальність «Правознавство» Ви отримаєте можливість реалізувати власний потенціал, адже Ваша майбутня професія завжди затребувана в багатьох сферах. Навчаючись на юридичному факультеті у нашій академії, Ви отримаєте якісну, престижну освіту, що дозволить Вам стати не лише високооплачуваним працівником, а й зайняти провідні позиції в суспільному житті.

Звернись із запитанням до приймальної комісії зараз у ВКонтакте або на поштову скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса приймальної комісії:

40000, м. Суми,
вул. Петропавлівська, 57
другий навчальний корпус, ауд. 135
Тел. 8 (0542) 665-125